Zabiegi Cennik

WYSZUKIWARKA ZABIEGÓW

Wybierz przynajmniej jedną kategorię,
a następnie kliknij szukaj

Wyszukaj po słowie kluczowym

Zabiegi
na twarz
Zabiegi
na ciało
Masaże i spa Rytuały Japońskie Dla mężczyzn Kwasy Trwała
depilacja
Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna
estetyczna
Fryzjerstwo Pakiety
zabiegowe
Zabiegi na twarz Zabiegi na ciało Masaże & SPA Rytuały japońskie Zabiegi dla mężczyzn Kwasy Trwała depilacja Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna estetyczna

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową – jak depilujemy, dlaczego warto?

Depilacja pastą cukrową jest w pełni bezpieczną i naturalną metodą usuwania owłosienia. Technika ta wywodzi się z Bliskiego Wschodu i zyskuje coraz większą popularność ze względu na swój naturalny skład, bez zbędnych dodatków chemicznych podrażniających skórę (np. formaldehydów, barwników czy syntetycznych konserwantów). To sam cukier jest naturalnym konserwantem, więc skutecznie uniemożliwia rozwój bakterii w paście, dzięki temu nie ma potrzeby dodawania do niej chemii.

Technika depilacji pastą cukrową

Pasta cukrowa wnika poniżej ujścia mieszka włosowego dlatego doskonale radzi sobie nawet z 1-2 mm włosami. Włosy usuwane są wraz z kierunkiem ich wzrostu.

Zalety depilacji pastą cukrową

• 100% naturalnych składników
• Skutecznie usuwa nawet bardzo krótkie włoski (Pasta radzi sobie nawet z 1-2 mm włosami)
• Idealne rozwiązanie dla skór naczyniowych ze względu na brak konieczności podgrzewania pasty do wysokich temperatur.
• Natychmiastowy efekt, utrzymujący się przez 3-4tygodnie*
• Komfort i brak uczucia lepiącej się skóry w czasie i po zabiegu
• Mniej podrażnień w porównaniu do depilacji domowymi sposobami
• Jedwabiście gładka i nawilżona skóra po depilacji (cukry proste zawarte w paście
są powszechnie używane w kosmetykach jako środek nawilżający)
• Mniej wrastających włosków
• Mniej odczuwalny ból podczas zabiegu
• Idealny wiosną i latem jako alternatywa dla fotodepilacji
• Skuteczne usuwanie owłosienia bez względu na barwę włosa

Przebieg zabiegu: oczyszczenie i odtłuszczenie depilowanej powierzchni ciała + zasypanie depilowanego obszaru pudrem Easy Sugaring Powder na bazie bentonitu - naturalnego minerału + depilacja pastą cukrową + aplikacja preparatu nawilżającego i łagodzącego podrażnienia Calming Balm/ Calm and Protect

Jak się przygotować PRZED depilacją pastą cukrową?

• Aby złuszczyć naskórek i zapobiec wrastaniu włosków możesz w domu wykonać peeling ciała
• Na 1-2 dni przed depilacją nie wystawiaj skóry na działanie promieni słonecznych, nie korzystaj z sauny, solarium
• W dzień zabiegu nie używaj tłustych kremów, oliwek do ciała
• Nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami na 1-2 dni przed depilacją
• Jeśli jesteś w czasie terapii retinoidami lub tuż po bądź stosujesz kosmetyki na bazie retinolu skonsultuj się ze swoim lekarzem/ kosmetologiem
• Zwróć uwagę na stan swojej skóry – czy nie występują podrażnienia, rany, zmiany chorobowe, żylaki
• Najlepszy efekt cukrowania uzyskuje się przy długości włosków około 4-5 mm, pozwól im nieco podrosnąć

Depilacja miejsc intymnych – rodzaje, przebieg zabiegu, depilacja, a menstruacja

Wstydzę się przyjść na depilację bikini. Boję się oceny...

W gabinetach Yasumi zatrudniamy ekspertów depilacji, ale również ekspertów w zakresie profesjonalnej obsługi klienta. Możesz być pewna, że zadbamy o Twój komfort, wygodę, dyskrecję i przyjazną atmosferę. Depilacja bikini to jedna z najczęściej wykonywanych depilacji w naszych gabinetach, Klientki które początkowo decydowały się tylko na bikini francuskie przy następnej wizycie chętnie decydują się na głębsza formę – bikini brazylijskie lub hollywoodzkie.

Czego mogę spodziewać się podczas pierwszej depilacji bikini?

- powiedz naszemu ekspertowi, że to Twoja pierwsza depilacja - dołożymy wszelkich starań byś poczuła się jak najbardziej komfortowo i bezpiecznie. Jeśli sobie tego życzysz możemy wykonać próbę na małej partii ciała aby sprawdzić czy skóra dobrze toleruje depilację.
- aby depilacja była skuteczna optymalna długość włosa powinna wynosić 0,5-1 cm
- bezpośrednio przed zabiegiem zostaniesz poproszona o skorzystanie z bidetu i odświeżenie miejsc intymnych, które będą poddane depilacji. Otrzymasz również jednorazową bieliznę, którą należy założyć.
- dla zapewnienia Ci większego komfortu podczas depilacji bikini nasza ekspertka poprosi Cię o współpracę przy naciąganiu skóry oraz ułożeniu ciała
- po zabiegu możesz samodzielnie nałożyć preparat niwelujący podrażnienia.

Rodzaje depilacji bikini

Bikini francuskie - depilacja płytka

Włoski usuwane są z linii bikini i pachwin. Wargi sromowe oraz tył (wewnętrzna strona pośladków) nie są depilowane .

Bikini brazylijskie - depilacja głęboka

Głębsza od depilacji francuskiej. Włoski usuwane są z przodu aż do wcześniej uzgodnionej szerokości / kształtu (pasek, trójkąt), z części warg sromowych (głębokość ustalana z klientką)


Bikini hollywoodzkie - depilacja bardzo głęboka

Całkowita depilacja. Od depilacji brazylijskiej i francuskiej różni się tym, że włoski całkowicie usuwane są ze wzgórka łonowego oraz z warg sromowych.

Depilacja podczas miesiączki – TAK czy NIE?

Jest to jak najbardziej możliwe. Nie istnieją żadne przeciwwskazania medyczne i techniczne do wykonania depilacji miejsc intymnych podczas miesiączki. W przypadku depilacji bikini należy jedynie zabezpieczyć się przy pomocy tamponu oraz zwrócić szczególną uwagę na higienę okolic intymnych przed zabiegiem i po nim. Zastanów się jednak nad innym terminem depilacji w przypadku gdy Twoje ciało jest bardziej wrażliwe na bodźce zewnętrzne, a Ty odczuwasz większy ból w czasie trwania miesiączki.

Zalecenia PO depilacji

Po depilacji pastą cukrową skóra bardzo rzadko reaguje podrażnieniem. Najczęściej zmiany te obserwujemy u osób, które poddały się zabiegowi depilacji po raz pierwszy w życiu. Przy następnych wizytach odczyn będzie coraz mniejszy.

Przydatne wskazówki podepilacyjne:
• Bezpośrednio po zabiegu nie dotykaj depilowanego miejsca rękoma
• Do 24h unikaj wzmożonej aktywności fizycznej, sauny, basenu, jacuzzi, fitness, siłowni, makijażu na wydepilowaną część twarzy, antyperspirantów w przypadku wydepilowanych pach. Blokerów potu nie należy stosować do 48h po zabiegu.
• Systematycznie nawilżaj skórę kremem Calm and Protect z aloesem, allantoiną oraz filtrem SPF 30
• Po 3-4 dniach wykonaj peeling w celu usunięcia martwego naskórka, zapobiegniesz również wrastaniu włosków

Przeciwwskazania

• Zapalenie/ zakrzepica żył
• Żylaki
• Opryszczka w miejscu wykonywania depilacji
• Oparzenia słoneczne
• Duże sińce i krwiaki
• Świeże rany
• Strupki po ukąszeniu owadów
• Znamiona*
• Stosowanie kosmetyków z retinolem*
• Stosowanie retinoidów/ kuracji przeciwtrądzikowej*
• Złuszczanie/ peeling naskórka*
*skonsultuj się osobiście z naszym ekspertem depilacji

Męska depilacja

Mężczyźni coraz częściej dbają o swój wygląd i decydują się na depilację. To nie tylko modna, ale również dbałość o higienę, dobry wygląd i komfortowe samopoczucie. Najczęściej depilowane strefy to pachy, plecy, klatka piersiowa.

Przy dłuższym, męskim owłosieniu pierwszy zabieg wykonywany pastą cukrową może być nieco bardziej bolesny – włoski usuwane są wraz z cebulkami. Efekt gładkiej skóry jest jednak natychmiastowy i utrzymuje się nawet do 3-4 tygodni. Warto mieć na uwadze, że z każdym zabiegiem ból jest mniejszy, ponieważ włoski stają się słabsze, a depilacja mniej dokuczliwa. Depilacja pastą cukrową jest szczególnie polecana w przypadku pleców, pośladków.

Ze względu na fakt, iż mężczyźni pocą się intensywniej bardzo ważna jest dbałość o higienę. Aby uniknąć m.in. zapalenia mieszków włosowych polecamy stosowanie mydła antybakteryjnego na wydepilowane ciało. Warto pamiętać by przez pierwsze dni unikać siłowni, basenu, sauny, mocnego słońca i solarium.

Co warto wiedzieć o włosach?

Włosy pokrywają prawie całą powierzchnie ciała. Są zbudowane z białka fibrylarnego – keratyny. W poprzecznym przekroju włosa wyróżnić możemy osłonkę (łuskę włosową) warstwę korową (zawierającej melaninę, nadającą włosom kolor) oraz rdzeń.

Każdy włos składa się z:
• łodygi, która wystaje ponad powierzchnię skóry
• korzenia, który tkwi wewnątrz mieszka włosowego

Fazy wzrostu włosów
Wyróżniamy 3 główne fazy wzrostu włosa:

Anagen- znajduje się w niej 85-90% włosów. Jest aktywną fazą wzrostu, która w zależności od okolicy, może trwać od kilku tygodni (nogi) do kilku lat (głowa). Jest to najlepszy czas na usuwanie zbędnego owłosienia. Cebulki włosów we wczesnej fazie anagenu połączone są z brodawką włosową. W chwili wysunięcia ich w tej fazie, zostaje uszkodzona brodawka włosa oraz przyłączone do niej naczynia krwionośne a ścianki mieszka włosowego ulegają zapadnięciu.

Katagen- tzw. faza przejściowa. Włos przestaje rosnąć, brodawka włosowa dezaktywuje się, a mieszek włosowy zaczyna się cofać. W tym czasie pojawia się zalążek nowego włosa.

Telogen- znajduje się w niej ok. 10- 15% włosów. Jest to ostatnia faza wzrostu włosa. Mieszek włosowy przechodzi w stan spoczynku, a włos pozostaje martwy. W prawidłowym procesie zostaje on wypchnięty przez rosnącą nową łodygę włosa. Usuwanie włosów w tej fazie jest najmniej efektywne.

W przypadku, kiedy stosujemy długotrwale krem do depilacji lub maszynkę do golenia, usuwamy tylko zewnętrzną strukturę włosa. Czynności te powodują stymulację łodygi do odbudowy. W konsekwencji struktura włosa się pogrubia, a tym samym poszerza się kanał mieszka. W prawidłowym procesie, włos telogenowy zostaje wypchnięty przez nowego włosa. W przypadku, gdy włosy są mocne i grube, a ścianki mieszka uległy poszerzeniu, nowy włos anagenowy, mając ze dużo miejsca, nie wypycha starego, tylko rośnie obok. Taki proces nazywamy mesanagenem -> z jednego mieszka wyrastają dwie, a nawet trzy łodygi włosa. Jest to proces odwracalny, gdyż przy systematycznej depilacji ścianki mieszka włosowego ulegają zapadnięciu i anagenowy włos zaczyna rosnąć prawidłowo, wypychając włosa w fazie telogenowej. Gdy ponownie powrócimy do tradycyjnej metody usuwania zbędnego owłosienia, MESANAGEN może na nowo się pojawić.

Rodzaje włosów

Lanugo (meszek) - występuje u nowo narodzonych dzieci. Te włoski wypadają zaraz po urodzeniu lub dziecko traci je już w łonie matki.

Meszek stały - włosy pierwotne - tworzą go wszystkie drobne włoski pokrywające ciało człowieka. Przypomina meszek pokrywający skórkę brzoskwini. Włosy te rosną stosunkowo wolno i są osadzone płytko.

Włosy ostateczne - grube, głęboko osadzone włosy z dobrze rozwiniętymi korzeniami i cebulkami. Występują u obu płci na głowie, brwiach, powiekach, pod pachami, w okolicach narządów płciowych oraz na twarzy u mężczyzn.

NIE ZNALAZŁAŚ/EŚ ODPOWIEDZI NA SWOJE PYTANIE? Skontaktuj się z nami 

  • Cena: Od 50 - szczegółowy cennik na dole strony
  • Kategoria: depilacja
  • Typ skóry: sucha, tłusta, mieszana, dojrzała, wrażliwa, normalna
  • Obszar zabiegowy: całe ciało
  • Na problem: uciążliwe owłosienie
Ta strona wykorzystuje pliki "cookies". Pozostając na niej, wyrażasz na to zgodę. Rozumiem