Zabiegi Cennik

WYSZUKIWARKA ZABIEGÓW

Wybierz przynajmniej jedną kategorię,
a następnie kliknij szukaj

Wyszukaj po słowie kluczowym

Zabiegi
na twarz
Zabiegi
na ciało
Masaże i spa Rytuały Japońskie Dla mężczyzn Kwasy Trwała
depilacja
Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna
estetyczna
Fryzjerstwo Pakiety
zabiegowe
Zabiegi na twarz Zabiegi na ciało Masaże & SPA Rytuały japońskie Zabiegi dla mężczyzn Kwasy Trwała depilacja Pielęgnacja dłoni i stóp Fizjoterapia Trychologia Medycyna estetyczna

Laserowe usuwanie tatuażu i makijażu permanentnego

Usuwanie tatuaży laserem neodymowo – yagowym (Nd:YAG) w technologii Q-Switch to jedyna tak bezpieczna metoda pozwalająca na całkowitą redukcję pigmentu w skórze. Usuwamy tatuaże w znieczuleniu, bez blizn i powikłań, a także konieczności rekonwalescencji lub ograniczeń w codziennych czynnościach. Carbon Peel & Tatoo Laser typu Q-Switch o długości fali 1064nm i 532 nm, którego używamy, to innowacyjne urządzenie zapewniające najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa obarczone minimalnym ryzykiem. Za pomocą lasera można usunąć ciemne tatuaże wykonane przy pomocy kolorów tj.: czarny, szary, grafitowy oraz elementy wykonane kolorem czerwonym.

Końcowy efekt osiąga się po serii zabiegów laserowych, której długość jest zależna m.in. od głębokości wstrzyknięcia pigmentu, nasycenia tatuażu i jakości użytego pigmentu (końcowy efekt usunięcia tatuaży amatorskich wykonywanych pigmentem niskiej jakości np. tuszem z długopisów, jest trudny do określenia). Szybkość pojedynczej sesji usunięcia tatuażu zależy od powierzchni, głębokości i rodzaju tatuażu.

Jak wygląda mechanizm laserowego usuwania tatuażu?

Kiedy pod skórę wstrzykiwany jest pigment, jako mechanizm obronny tworzy się stan zapalny i wytwarzają się tkanki otaczające cząsteczki pigmentu. Dzięki temu makrofagi, czyli wyspecjalizowane immunologiczne komórki żerne organizmu, nie mają do nich dostępu i nie mogą usunąć tych cząsteczek. Cząsteczki pigmentu są również za duże dla makrofagów. Gdy przeprowadzamy zabieg laserowy, wiązka o odpowiednio dobranej długości fali dociera w skórę, rozbija cząsteczki pigmentu na mniejsze części i uszkadza tkankę je okalającą, która wcześniej chroniła pigment przed dostępem makrofagów. Dzięki temu makrofagi mają możliwość usunięcia pigmentu, w wyniku czego tatuaż blednie z zabiegu na zabieg.

Czy podczas zabiegu laserowego usuwania tatuażu powstają blizny?

Laserowe usuwanie tatuażu jest obecnie jedynym sposobem pozwalającym na usunięcie tatuażu bez uszkodzenia skóry i z wyeliminowaniem ryzyka powstania zmian bliznowatych. W tatuażach amatorskich barwnik może znajdować się na różnej głębokości. Podczas wykonywania takich tatuaży niestety często dochodzi do powstania blizn, które stają się widoczne dopiero po usunięciu tatuażu. Zabieg laserowego usuwania tatuaży w YASUMI jest całkowicie bezpieczny, nie powoduje powstania blizn. W miarę blednięcia tatuażu mogą natomiast uwidocznić się blizny, które były w miejscu zabiegowym przed wykonaniem tatuażu lub powstały podczas zabiegu wykonywania tatuażu i były dotychczas niewidoczne.

Ile zabiegów należy wykonać, by laserowo usunąć tatuaż?

 • Proces naświetlenia tatuażu laserem musi być powtórzony kilkukrotnie. Przerwy między zabiegami wynoszą od 4 tygodni do 3 miesięcy (lub nawet dłużej), a konkretne przerwy są rekomendowane przez kosmetologa na podstawie m.in. stopnia nasycenia tatuażu, ilości wykonanych zabiegów itp. Wydłużenie przerwy między zabiegami nie powoduje cofania się procesu.
 • Przy planowaniu pokrycia tatuażu nowym (tzw. cover up) lub rozjaśnienia makijażu permanentnego brwi wystarczy zazwyczaj od 1 do 3 zabiegów.
 • Nie można przewidzieć konkretnej ilości zabiegów potrzebnych do całkowitego usunięcia tatuażu. Dla większości przypadków ilość zabiegów określana jest od 4 do 10, jednak zawsze jest to sprawa indywidualna, która zależy od jakości pigmentu, jego gęstości, rodzaju, głębokości podania w skórę, miejsca, rodzaju skóry, koloru, a także wieku tatuażu i wydolności układu immunologicznego. W skrajnych przypadkach całkowite zlikwidowanie tatuażu jest niemożliwe.

Czy laserowe usunięcie tatuażu boli?

Ból podczas usuwania tatuażu jest porównywalny do tego podczas wykonywania tatuażu, jednak o mniejszym stopniu nasilenia. W standardzie proponujemy aplikację kremu przedzabiegowego, który minimalizuje ból.

Jakie efekty towarzyszą usuwaniu tatuażu?

W większości przypadków występują jedynie zaczerwienienie i minimalna opuchlizna, która ustępuje w ciągu kilku dni, a także świąd i większa wrażliwość skóry bezpośrednio po zabiegu. Sporadycznie przy usuwaniu tatuaży kolorowych powstają strupki powierzchowne i łatwo gojące się, spowodowane tym że głowica do usuwania koloru emituje światło, którego chromoforem jest m.in. kolor czerwony, czyli hemoglobina. Występuje rzadko spotykana możliwość uaktywnienie się na naświetlanym obszarze wirusa opryszczki u nosicieli tego wirusa. Możliwe są zmiany pigmentacji skóry – przebarwienia i odbarwienia występujące częściej u osób o ciemniejszych fototypach skóry, które zanikają w ciągu 3 – 6 miesięcy. Na naświetlanym obszarze mogą wystąpić również zasinienia skóry, zanikające w ciągu 5 do 15 dni i brązowe zabarwienie, które może utrzymywać się do 3 miesięcy. Po zabiegu zakładamy jałowy opatrunek. Zabiegi nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.

Jak należy postępować po zabiegu laserowego usuwania tatuażu?

Przez 24 godziny po zabiegu nie należy myć miejsca zabiegowego i należy starać się utrzymywać je w suchości. Nie wolno korzystać z sauny, basenu i uprawiać sportu, podczas którego miejsce zabiegowe mogłoby się spocić. Między zabiegami należy chronić obszar zabiegowy przed promieniowaniem słonecznym.
Rekomendujemy stosowanie kremów i maści przyspieszających gojenie, np. Solcoseryl, Tribiotic, Linomag.

Czy można laserowo rozjaśnić, zmienić kolor lub usunąć makijaż permanentny?

Kosmetycznym rodzajem tatuażu jest makijaż permanentny. Zabieg ten polega na wprowadzeniu do skóry barwnika na niewielką głębokość. Również taki rodzaj tatuażu można usunąć przy użyciu Carbon Peel & Tatoo Laser. Wykonujemy laserowe usuwanie makijażu permanentnego brwi. Nie wykonujemy usuwania makijażu permanentnego na górnej i dolnej powiece, a także na ustach.

Jakich kolorów nie usuwa laser?

Laserowo nie usuwa się barwnika żółtego, pomarańczowego, białego i zielonego. Jeśli tatuaż zawiera jedynie elementy w tych kolorach, to usunięte zostaną kolory inne niż wymienione, a elementy żółte, pomarańczowe, białe i zielone zostaną. Laserowe usuwanie tatuażu zawierającego te kolory ma sens wtedy, gdy elementów zielonych, białych, żółtych i pomarańczowych jest niewiele lub pod cover up.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża i karmienie piersią
 • świeża opalenizna (do 3 tygodni)
 • zaburzenia krzepliwości krwi
 • skłonność do powstawania blizn (głównie przerosłych, keloidów)
 • zażywanie leków światłouczulających (np. antydepresanty, niektóre antybiotyki, aspiryna, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe – informacja o powodowaniu nadwrażliwości na światło, jeśli występuje, zawarta jest zawsze w ulotce leku) oraz ziół światłouwrażliwiających tj.: dziurawiec, nagietek, jeżówka itp. (należy odstawić je na 2-3 tygodnie przed zabiegiem)
 • przyjmowanie leków z grupy retinoidów (należy odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem)

Dlaczego czas zabiegu jest tak długi?

Czas zabiegu podany w cenniku wynika z kompleksowości zabiegu wykonywanego w YASUMI. W czas zabiegu wliczona jest konsultacja, znieczulenie (ok. 20-30 minut), naświetlanie laserowe oraz założenie jałowego opatrunku. Samo laserowe usuwanie tatuażu trwa kilka – kilkanaście minut.

Jakiej wielkości tatuaż można usunąć w czasie jednej sesji?

Maksymalny rozmiar tatuażu, który naświetlamy podczas jednej sesji wynosi 250 cm2. Jest to związane z ograniczoną zdolnością układu immunologicznego do poradzenia sobie z większą ilością barwnika, który jest ‘zjadany’ przez makrofagi – komórki układu immunologicznego.

Czy cena jednej sesji usunięcia tatuażu podana w tabeli dotyczy wzoru ciemnego czy kolorowego?

Podana cena dotyczy każdego tatuażu, ciemnego lub kolorowego.

 • Cena: Od 230 - szczegółowy cennik na dole strony
 • Kategoria: zabiegi na twarz, zabiegi dla mężczyzn, pozostałe zabiegi, medycyna estetyczna
 • Typ skóry: sucha, tłusta, mieszana, dojrzała, wrażliwa, naczynkowa, trądzikowa, normalna
 • Obszar zabiegowy: twarz, szyja, dekolt, okolice oczu, plecy, brzuch, boki, biust, barki, przedramiona, ramiona, dłonie, pośladki, uda, łydki, stopy, całe ciało
Ta strona wykorzystuje pliki "cookies". Pozostając na niej, wyrażasz na to zgodę. Rozumiem